Aktualności

Moje wypady w teren – Kuracjusz 24.pl

rowerem-w-teren2-6715617

Witam.
Dziś opiszę Wam jedną z tras rowerowych, którymi w tym krótkim okresie (28) dni pobytu w Gołdapi pozwoliłem się poruszać. Wszystkie trasy zaczynały się i kończyły w Kumieciu w ośrodku.

Istniało kilka sposobów na dotarcie do Gołdapi. Można było dojechać busikami zrobić sobie spacerek podjechać samochodem a ja wybrałem jazdę na rowerze. Rower można było wypożyczyć na miejscu (ale UWAGA sercowcy musieli mieć zgodę od lekarza prowadzącego, co było podobno mało prawdopodobne). Ja przywiozłem z sobą i miałem problem z głowy. Jednakże jedna uwaga jeździłem z pulsometrem i uważałem aby nie przekroczyć ustalonego limitu tętna.
Tyle wstępu.

Droga z ośrodka jest dość łatwa na początku. Trasa prowadzi w dół (w trakcie naszego pobytu był budowany chodnik wzdłuż ulicy) ulicą po której od czasu do czasu przejeżdżały samochody. Trasa niezbyt równa niestety asfalt miał ubytki, ale…..

Można było dojechać do Gołdapi dwoma trasami. Po dojechaniu do torów (nieczynnych od 20 lat jak mnie poinformowali Panowie policjanci) można skręcić w lewo lub w prawo.

Skręt w lewo: Nawierzchnia kostka jeszcze trochę w dół do mostku a następnie asfalt i dość stromo już po asfalcie pod górkę. Dojeżdżamy do ronda i na drugim zjeździe znowu pod górkę. Po ok. 5 minutach ostrego pedałowania wyjeżdżamy na w miarę płaski teren, po którym już bez problemu można dojechać do centrum Gołdapi. Po prawej stronie mijamy wieżę widokową u góry, której jest kawiarnia (nie byłem). Po prawej widać również aptekę a wgłębi pomiędzy budynkami jest podobno knajpka, w której podają regionalne przysmaki. Dojeżdżamy do kolejnego ronda i już jesteśmy w centrum. Widać rynek.

Skręt w prawo: Przez kilka chwil jazda po kostce brukowej do małego ronda. Na rondzie skręt w lewo i dalej jadąc po kostce zaczynamy wspinaczkę w górę (uwaga zakaz używania sygnałów dźwiękowych – szpital). Dojeżdżamy do drogi z pierwszeństwem przejazdu (już asfalt) i ostrym wjazdem pod górę dojeżdżamy do ronda, o którym było wyżej. Ja osobiście wolałem trasę poprzednią.

Dobra to tyle na pierwszy opis. C.d. nastąpi.

2 262 wizyt(y)

sr-fb-share-1027733 sr-print-5483366sr-pdf-5257386sr-email-7095035