Aktualności

Wczasy dla seniorów – co warto wiedzieć – kuracjusz24.pl

dla-seniora-285x240-2724031

Sanatoria organizują turnusy rehabilitacyjne i wczasy zdrowotne specjalnie z myślą o seniorach. Taka forma rehabilitacji organizowana jest przez cały rok w wielu polskich uzdrowiskach i cieszy się sporym powodzeniem.

Turnusy dla seniorów i Wczasy dla seniorów (te komercyjne) trwają najczęściej 7 lub 14 dni, w trakcie pobytu organizatorzy zapewniają uczestnikom całodzienne wyżywienie, noclegi i co najważniejsze zabiegi odpowiednie dla dolegliwości z jakimi mamy do czynienia.

Na taki turnus można wybrać się komercyjnie, co daje nam możliwość wybrania uzdrowiska, dowolnego terminu, jak i przez NFZ, tu jednak okres oczekiwania jest niestety coraz dłuższy.

Chcą obniżyć koszt takiego wyjazdu, warto się zainteresować czy w naszym mieście nie powstała tak zwana Karta Seniora, dzięki której będziemy mogli liczyć na rabat w wielu obiektach sanatoryjny, i zakładach przyrodoleczniczych.

Wczasy dla seniorów – co warto wiedzieć

Zabiegi lecznicze

Zabiegi lecznicze, uzgadniamy z lekarzem, od którego zaczyna się każdy przyzwoity pobyt w sanatorium. W trakcie takiej wizyty oceniany jest nasz aktualny stan zdrowia i na jego podstawie dobierane są zabiegi lecznicze. Warto wiec na takie spotkanie z lekarzem zabrać dokumenty mówiące o naszym aktualnym stanie zdrowia, wyniki ostatnio wykonanych badań.

Wiele obiektów sanatoryjnych, posiada bazę zabiegową na terenie ośrodka, ale jest i sporo takich w których zabiegi odbywają się w specjalnie przygotowanych zakładach przyrodoleczniczych. Zakład przyrodoleczniczy, najczęściej usytuowany jest w pobliżu sanatorium w którym przebywamy i dojście na zabiegi nie będzie dla nas uciążliwe.

Warunki hotelowe

W obrębie każdego uzdrowiska znajdziemy sanatorium w którym, będą panowały odpowiednie dla nas warunki hotelowe, uwzględniające standard, stopień niepełnosprawności, jak i przyległy teren do którego po powrocie napewno zatęsknimy wspominając miło spędzone chwile.

Atrakcje w czasie pobytu

Podczas pobytu organizatorzy takich form wypoczynku / rehabilitacji, organizują dla nas wiele ciekawych atrakcji i tych towarzyskich jak wieczorki taneczne (popularne fajfy), jak i turystycznych jak zwiedzanie okolicy, muzeów i wiele, wiele innych. Warto więc, nim wybierzemy dla siebie taki własnie pobyt, zapoznać się z tym wszystkim co w czasie planowanego przez nas pobytu oferuje nam kurort, zapoznać się z kalendarium imprez.

Wczasy zdrowotne i Turnusy dla Seniorów

933 wizyt(y)

sr-fb-share-8203347 sr-print-8409991sr-pdf-8273343sr-email-9469698