Krem nawilżający — czy można przesadzić z jego stosowaniem?
Dla większości osób dbających o swoje ciało prawdziwą podstawę pielęgnacji stanowią różnorodne kremy, czyli jedne z najbardziej wszechstronnych kosmetyków, których używanie potrafi przynieść naprawdę świetne efekty. Czy można jednak przesadzić z ilością używanych kremów do twarzy i jak może się to skończyć?
Jak działają różne kremy do twarzy?
Sprawdzając ofertę drogerii, czy nawet idąc do zwyczajnego sklepu, takiego jak supermarket lub hipermarket można zauważyć, że kremy do twarzy są tam dostępne w ogromnych ilościach i dotyczy to przede wszystkim ich różnych rodzajów, wśród których praktycznie każdy ma wpływ na co innego i jedyne co je łączy to fakt, iż są one stosowane do twarzy.
Dla przykładu można trafić na krem nawilżający, który zapewnia skórze, jak sama nazwa wskazuje nawilżenie i co ważniejsze sprawia, że wyparowuje z niej znacznie mniej wody, niż miało to miejsce wcześniej. Oprócz tego można trafić na przykład na krem natłuszczający. On również świetnie działa ze skórą suchą natłuszczając ją i redukując efekt przesuszenia, a także zabezpieczając ją przed podrażnieniami.
Kremy do twarzy mogą pomóc na znacznie więcej dolegliwości. Znajdziemy również takie specyfiki, które redukują produkcję łoju, czyli głównego winowajcy, jeśli chodzi o wiele niedoskonałości, takich jak wypryski, zaskórniki oraz pryszcze. Są też kremy przeciwzmarszczkowe, czy też antyalergiczne lub ochronne, których zadaniem jest ochrona skóry przed zewnętrznymi czynnikami, takimi jak promienie słoneczne.
Czy da się przesadzić z kremem nawilżającym?
Tak, jak najbardziej można “przedawkować” krem nawilżający. O ile jest on naprawdę świetnym kosmetykiem, który przez wiele osób uznawany jest za wręcz obowiązkowy w pielęgnacji cery, tak używanie go w zbyt dużych ilościach może mieć naprawdę negatywny wpływ na skórę.
Przede wszystkim używanie sporych ilości kremu nawilżającego jest w stanie sprawić, że skóra uzależni się od ogromnej ilości dostarczanych jej składników aktywnych, które odpowiadają za nawilżenie. Jeśli dużych ilości kremu nawilżającego będziemy używać przez dłuższy okres, to efekty mogą być jeszcze gorsze. Mowa tu na przykład o tym, iż jest ryzyko, że skóra znacząco zmniejszy produkcję składników odpowiedzialnych za nawilżenie.
Jeśli skóra przestanie nawilżać się samodzielnie, to bardzo szybko stanie się sucha i cienka, a także podatna na uszkodzenia sprawiając, że konieczne będzie używanie jeszcze większych ilości kremów nawilżających, co nie będzie korzystne ani dla naszego portfela, ani dla skóry.