Uzdrowisko Duszniki-Zdrój - Uzdrowiska w Polsce - kuracjusz24.pl

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute


Uzdrowisko Duszniki-Zdrój

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój

Nie wiesz jak dojechać?
Wpisz początek trasy:(miasto,ulica)

uzdrowiska w polsce

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój – miasto i gmina uzdrowiskowa w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Historycznie miejscowość znajdowała się w hrabstwie kłodzkim. Uzdrowiskowe miasto Duszniki Zdrój leży na dawnym szlaku handlowym prowadzącym z Pragi czeskiej do Wrocławia. Duszniki Zdrój położone są w wąskiej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Dolina ta jest z jednej strony otoczona Górami Bystrzyckimi, a z drugiej Górami Orlickimi. W odległości 6 km od uzdrowiska na wysokości 600 m n.p.m. istnieje rozległe torfowisko zwane „Topieliska” stanowiące rezerwat przyrody.

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój kierunki lecznicze:

Minister Zdrowia po analizie przedstawionych przez Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Gmin Uzdrowiskowych operatach uzdrowiskowych, biorąc pod uwagę świadectwa wód i borowin leczniczych oraz klimatu leczniczego, wydanych przez uprawnione jednostki naukowe, a także posiadaną specjalistyczną kadrę medyczną i osiągnięcia w leczeniu danego profilu w uzdrowisku, wydał Decyzje, potwierdzające o możliwości prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego w danym uzdrowisku w określonych kierunkach leczniczych:
  • choroby ortopedyczno – urazowe,
  • choroby reumatologiczne,
  • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
  • choroby naczyń obwodowych,
  • choroby dolnych dróg oddechowych,
  • choroby układu trawienia,
  • osteoporoza,
  • choroby kobiece.

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój walory:

Lecznicze źródła mineralne należące do typu źródeł szczelinowych. Wody te wypływają ze skał metamorficznych (łupków łyszczykowych), zaś powstający w głębi ziemi powulkaniczny dwutlenek węgla nasyca wody podziemne pochodzenia opadowego, dzięki czemu mają one lepsze zdolności rozpuszczania skał. Wody dusznickie należą do szczaw wodorowęglanowych-wapniowych. Stopień mineralizacji jest na poziomie 1,3 – 2,5 g/dm3. Mają one stabilny skład chemiczny. Wydajność źródeł ulega nieznacznym wahaniom tylko pod wpływem opadów atmosferycznych. Używane są do kuracji pitnej, kąpieli mineralnych i do produkcji CO2.

Obecnie eksploatuje się pięć źródeł. Są to:

Pieniawa Chopina
– szczawa wodorowęglanowo-wapnio-sodowa, żelazista, wydajność 330 m3/min, zawiera CO2, temperatura 18oC, głębokość 78 m.

Jan Kazimierz
– szczawa wodorowęglanowo-wapniowo-sodowa, siarczkowa, wydajność 80 dm3/min, zawiera CO2, temperatura 16oC, głębokość 160 m.

Agata
– szczawa wodorowęglanowo-sodowo-magnezowa, żelazista, wydajność 14 dm3/min, zawiera CO2, temperatura 12oC, głębokość 20 m.

Jacek
– szczawa wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowa, radoczynna, siarkowa, wydajność 7 dm3/min, zawiera CO2, temperatura 18oC, głębokość 90 m.

B-4
– szczawa wodorowęglanowo-wapniowo-sodowa-magnezowa, żelazista, wydajność 7 dm3/min, zawiera CO2, temperatura 16,6oC, głębokość 55 m.

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój klimat:

Klimat Dusznik-Zdrój posiada specyficzne właściwości, które szczególnie daje się odczuć na terenie uzdrowiska. Duszniki-Zdrój położone są na wysokości 588 m n.p.m., a klimat jest tu taki, jaki występuje na wysokości 1000 metrów. Klimat dusznicki ma pewne cechy klimatu podalpejskiego.

Uzdrowisko Duszniki-Zdrój atrakcje turystyczne:Jan Kazimierz B – Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

Wojska Polskiego 23 57-340 Duszniki Zdrój dolnośląskie


Ośrodek Rehabilitacyjno Wypoczynkowy Belweder Duszniki Zdrój

ul. Zielona 4 57-340 Duszniki Zdrój dolnośląskie


Sanatorium Chopin – Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

ul. Zielona 14 57-340 Duszniki Zdrój dolnośląskie


Sanatorium Jan Kazimierz – Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

ul. Zielona 23 57-340 Duszniki Zdrój dolnośląskie


Sanatorium Moniuszko – Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.

ul. Zdrojowa 40 57-340 Duszniki Zdrój dolnośląskie


Sanatorium Uzdrowiskowe Chemik Duszniki Zdrój

ul. Wojska Polskiego 17 57-340 Duszniki Zdrój dolnośląskie

Pobyt hotelowy Sanatorium Uzdrowiskowe ZIMOWIT
zobacz cennik

Pobyt hotelowy Sanatorium Uzdrowiskowe ZIMOWIT Standard pokoju Nocleg ze śniadaniem sezon wysoki od 01.05 do 30.09.2015 pokój standard z łazienką pokój komfort z łazienką sezon niski od 05.01 do 30.04.2015 i od 01.10 do 22.12.2015 pokój standard z łazienką pokój komfort z łazienką M-ce w apartamencie – 150.00 zł – 135.00 zł M-ce w pok. […]


Turnusy Zimowit Duszniki
zobacz cennik

Pobyt leczniczy Zimowit Duszniki Zdrój Zapraszamy Państwa do przyjazdu do Sanatorium Uzdrowiskowego „ZIMOWIT” w dowolnych terminach. Sanatorium Uzdrowiskowe „ZIMOWIT” Ceny pobytu z leczeniem za miejsce pokój standard z łazienką pokój komfort z łazienką Pobyt leczniczy – 14-dniowy / za miejsce pokój standard z łazienką pokój komfort z łazienką Pobyt leczniczy – 21-dniowy / za miejsce […]


Prezent dla rodziców
7 dni 2295 zł /2 osoby

Prezent dla rodziców w Sanatorium Zimowit Duszniki Zdroju  


Program dietetyczno-terapeutyczny

Program dietetyczno-terapeutyczny Nazwa programu Czas trwania Cena od osoby Adresaci programu ZIMOWY 2 TYGODNIE 2 420,00 zł Dla ludzi starszych, którzy zmagają się z problemami wieku podeszłego, współwystępowania wielu stanów chorobowych i u których rozwijają się choroby wieku starczego takie jak nadciśnienie tętnicze, dna moczanowa czy też osteoporoza, a także następują zmiany w fizjologii. WIOSENNY […]


Turnusy rehabilitacyjne z dofinansowaniem PFRON Zimowit Szczawno Zdrój
zobacz cennik

Osoby starające się o dofinansowanie z PFRON-u zapraszamy na pobyty rehabilitacyjne w terminach podanych poniżej: Terminy turnusów dla kuracjuszy z dofinansowaniem PFRON 0.20 MB W przypadku innego terminu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Sanatorium Uzdrowiskowe „ZIMOWIT” posiada wpis do rejestru ośrodków uprawnionych do przyjmowania i organizowania turnusów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych Nr OD/02/0013/11 (ważny do […]

kuracjusz24.pl 3 044 wizyt(y)

Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach