Do sanatorium z NFZ lub ZUS

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Do sanatorium z NFZ lub ZUS

Chcesz wyjechać do sanatorium z NFZ? Uważaj! Od 1 maja zmieniły się druki skierowań. Te wystawione na niewłaściwych blankietach będą odsyłane

O zmianie informują niektóre oddziały NFZ na swoich stronach internetowych. Ministerstwo Zdrowia zamieszcza nowe druczki do pobrania (adres strony: http://www.mz.gov.pl – w zakładce uzdrowiska, podstawy prawne). Bo uwaga! Jeśli lekarz wystawi skierowanie na starym druku, nie pojedziesz do sanatorium! Twoje zgłoszenie trafi z powrotem do wystawiającego.

Do sanatorium z NFZ lub ZUS

Jak wyjechać do sanatorium? Które schorzenia w nich wyleczysz? Jak zdobyć skierowanie? Na jakie zabiegi mogą cię zapisać? I najważniejsze – czy takie leczenie jest zupełnie bezpłatne? Sprawdź w naszym informatorze.

NFZ: Chcesz jechać? Zbadaj się!

Skierowanie wystawi nam lekarz, który ma podpisaną umowę z NFZ lub pracuje w placówce, z którą Fundusz taką umowę podpisał. Koniecznie należy wykonać zlecone badania. W przypadku dorosłych: **OB, **morfologia, **badanie moczu, **rentgen klatki piersiowej, **EKG. Warto wiedzieć. EKG ważne jest sześć miesięcy, a rentgen klatki piersiowej – dwa lata.

Jeśli do sanatorium jadą dzieci, wymagane badania to: **OB, **morfologia, **mocz, **badanie kału na obecność jaj pasożytów. Ostatnie z badań ważne jest tylko jeden dzień, a więc trzeba je wykonać w dniu wyjazdu.

Badania są bezpłatne – przecież masz na nie skierowanie od swojego lekarza. Wyniki zostaną dołączone do skierowania na wyjazd. Dodatkowo powinieneś mieć zaświadczenie potwierdzające zasadnicze rozpoznanie choroby – to stanowi podstawę skierowania na leczenie.

Wyniki badań potrzebne będą lekarzowi do wystawienia skierowania. Jego wzór określa rozporządzenie ministra zdrowia (patrz wyżej). Jeśli twój lekarz nie jest pewien, czy kwalifikujesz się do leczenia sanatoryjnego, może wystawić skierowanie na dodatkowe konsultacje do specjalistów. Gdy zbierzesz już całą dokumentację (wyniki badań i skierowanie), komplet dokumentów trafi do oddziału NFZ właściwego dla twojego miejsca zamieszkania. Jaką drogą? Możesz wysłać pocztą lub zawieźć je sam. Może to zrobić także twój lekarz.

Co dalej?Gdy dokumentacja trafi do NFZ, czekaj cierpliwie na akceptację. Fundusz ma nie więcej niż 30 dni na zaakceptowanie wniosku. Uwaga!W niektórych uzasadnionych przypadkach (np. w celu uzupełnienia dokumentacji) termin ten może być przedłużony o kolejne 14 dni.Gdy NFZ zarejestruje już wyjazd na leczenie, skierowanie potwierdza jeszcze lekarz specjalista w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej (zatrudniony w Funduszu).Jeśli dokumentacja jest niekompletna, trzeba ją uzupełnić w ciągu 14 dni. Obowiązek ten spoczywa na lekarzu wystawiającym skierowanie.

Kiedy nie wyjedziesz?Jeśli skierowanie nie uzyska akceptacji NFZ, zostanie odesłane lekarzowi, który je wystawił. Uwaga! Po 1 maja jednym z powodów odesłania skierowania może być to, że lekarz wystawił je na starym druku!

5 731 wizyt(y)
Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach