Pierwszy masaż w życiu

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Pierwszy masaż w życiu

karty

Jeśli na masaż wybierasz się po raz pierwszy w życiu, to zapewne masz kilka pytań.

Jak się ubrać, czy wziąć coś ze sobą, albo jak się zachować na miejscu i czego się spodziewać. Postaram się teraz w kilku zdaniach przybliżyć Ci temat, żeby ten „pierwszy raz” był dla Ciebie jak najbardziej komfortowy i przyniósł maksimum korzyści.

Pierwszy masaż w życiu

A zatem:

Na masaż warto przyjść po odświeżającym prysznicu lub kąpieli. Wcieranie brudu wraz olejkiem do masażu w skórę nie działa na nią najlepiej, nie mówiąc dyskomforcie dla masowanego i masażysty. Nie musisz ze sobą niczego przynosić.

Wszystko co potrzebne do masażu czyli:

ręczniki, prześcieradła, przykrycia, kremy i olejki są w gabinecie, w każdym razie powinny być :) Możesz być pewien, że w salonie masażu Wellness jest wszystko to, czego potrzeba do wykonania masażu na najwyższym poziomie. Ubranie nie ma większego znaczenia, gdyż zazwyczaj się je zdejmuje. Jednak bieliznę warto przemyśleć.

Najpierw kilka słów o masażu całego ciała, bo tu jest najwięcej zagadek. Podręczniki podają, że do masażu przystępuje się całkowicie rozebranym, lub w luźnej bieliźnie. Zdjęcie wszystkiego jest formą najwygodniejszą. Nic nie uciska, nie przeszkadza i żadne ramiączka nie plączą się, a do tego zwiększa się zakres technik możliwych do zastosowania. Masażysta ze swej strony dbając o dobre samopoczucie klienta pozostawia go samego na czas rozebrania i zapewnia przykrycie, którym potem operuje tak, aby klient nie odczuł żadnego dyskomfortu. Podczas masażu odsłania się tylko części masowane.

Uwaga! Pośladki to też mięśnie i to całkiem spore w porównaniu z innymi mięśniami i równie ważne jak inne, więc też są masowane. Piersi w masażu klasycznym raczej się nie masuje, ale już mięśnie klatki piersiowej tak, więc piersi będą odkrywane. Jeśli nie masz na to ochoty, powiedz o tym przed masażem, a twoje piersi będą zakryte przez cały czas.

Ponieważ jednak nie chcę nikogo krępować, polecam zostawić na sobie tyle ubrania, żeby czuć się dobrze. Wszak podczas masażu głównie chodzi o rozluźnienie. Zatem jedne panie kładą się w samych figach, inne w całej bieliźnie, a jeszcze inne całkiem nagie. Dla mnie to bez znaczenia. Jeśli jednak już zdecydowaliśmy o pozostaniu w bieliźnie to kilka słów o tejże.

Szanowni Panowie:

mięśnie ud zaczynają się dość wysoko w pobliżu miejsca gdzie zazwyczaj znajduje się pasek od majtek, a więc bokserki są złym pomysłem, ponieważ masaż ud kończy się dla was w połowie nogi. Rozwiązaniem są albo slipki albo rozebranie się z bokserek.

Drogie Panie:

jeśli zostawicie na sobie stanik, rozpinam go tylko przy masażu pleców. Jeśli go nie będzie, masuję również mięśnie klatki, chyba, że zapowiecie wcześniej, aby ominąć klatkę. Jeśli jesteście w figach, to do masażu pośladków zsuwam je.

Innym rozwiązaniem są stringi. Zazwyczaj zostają nie naruszane podczas masażu pupy.

Wchodząc do gabinetu nie musicie nic wiedzieć i nic robić. Masażysta zapewne wskaże miejsce gdzie należy się rozebrać i powie, gdzie i jak się położyć oraz poda przykrycie. Pewnie też zapyta o przeciwwskazania do masażu oraz o wskazania. Warto tu wspomnieć o tym, czy przyszliśmy do gabinetu z jakimś konkretnym bólem, czy występują jakieś ograniczenia w ruchomości stawów i kończyn. Można wówczas spodziewać się skupienia uwagi masażysty na danej dolegliwości. Masażysta może też zaradzić konkretne rozwiązanie, które przyniesie ulgę w bólu. Jeśli mówimy o masażu klasycznym całego ciała, to spodziewać się należy przede wszystkim relaksu, odprężenia i odpoczynku. W moim gabinecie dbam o to, żeby te oczekiwania spełnić jak najlepiej. Te działania wspomagam odpowiednim światłem, muzyką, zapachem w powietrzu i specjalnie dobieranymi kompozycjami olejków do masażu. Dbam o jak największą dyskrecję. No i jeszcze jedno: nie ma niestosownych pytań, jeśli czegoś nie wiesz lub masz wątpliwości po prostu zapytaj. Każdy, kto robi coś po raz pierwszy nie wie wielu rzeczy i czuje się zagubiony. Mając to na uwadze, zachęcam do zadawania pytań. Jestem również i po to, aby pomóc Ci zapoznać się z tym nowym tematem. Zdaję sobie sprawę również z tego, że temat jest szeroki i nie wyczerpany i że “obsługa klienta” w innych gabinetach może się różnić.
Ciekaw jestem Twojej opinii na temat przydatności tego co napisałem, będę więc wdzięczny za każdą. Jeśli przy okazji masz pytania dotyczące pierwszego masażu również zachęcam do pisania: salonwellness@op.pl

Pozdrawiam i do zobaczenia w gabinecie
Robert Stępień 502 336 054

Słowa kluczowe:
4 513 wizyt(y)
Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach