Muzykoterapia - zabiegi w sanatorium - kuracjusz24.pl

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Muzykoterapia

Sanatoria z zabiegiem:
Muzykoterapia

Coraz częściej w ośrodkach sanatoryjnych mamy do czynienia z zabiegiem o nazwie muzykoterapia, kiedy do takiego ośrodka trafiliśmy w ramach prewencji rentowej,  to zabieg taki jest obowiązkowy. Podczas mojego pobytu zabieg wyglądał mniej więcej tak:

Do Sali trzeba było przyjść wcześniej, zająć miejsce na materacu, układając się wygodnie na plecach, instruktor/terapeuta bardzo dbał by już w czasie trwania zabiegu nic nas nie rozpraszała, przed ewentualnymi spóźnialskimi zamykał drzwi na klucz. Kiedy już w sali panowała cisza, włączał specjalnie przygotowaną muzykę i głosem o ciepłej barwie wypowiadał treść, dzięki której przenosił nas w jakieś przez wszystkich lubiane miejsce (las, brzeg morza, kwitnąca łąka). Po jakimś czasie słowa cichły i już do końca zabiegu (około 10 minut) zostawaliśmy z muzyką sami…

Muzykoterapia

Wszyscy zapewne doświadczyliśmy w naszym życiu kojącego działania muzyki, tylko jak to działa?

Spokojna nastrojowa muzyka potrafi unormować ciśnienie krwi, rytmiczna (muzyka kubańska, bałkańska, afrykańska) pobudza serce do pracy, rozbudza energię i chęć działania.

Ciekawostka

Od bardzo dawna wiadomo że dźwięki działają na nasz organizm, jako ciekawostkę podam tz. Częstotliwości te Solfeggio, czyli 6 dźwięków tworzących tak zwaną świętą skalę Solfeggio i pozytywne działanie na nasze zdrowie:

UT – 396 Hz uwalnianie od poczucia winy i strachu

Częstotliwość ta uwalnia energię i ma korzystny wpływ na poczucie winy. Oczyszcza poczucie winy, które często stanowi jedną z podstawowych przeszkód w realizacji, umożliwiające osiągnięcie celów w sposób najbardziej bezpośredni. „Ut” tone uwalnia cię od poczucia winy i strachu przez obniżenie mechanizmów obronnych. 396 Częstotliwość Hz wyszukuje ukrytych blokad, podświadomych przekonań negatywnych i idei, które doprowadziły do ​​obecnej sytuacji.

RE – 417 Hz odwracanie biegu wydarzeń, ułatwienie przemiany

Kolejnym głównym dźwięk ze skali Solfeggio wytwarza energię do zmian. Częstotliwość ta oczyszcza traumatyczne doświadczenia i czyści destrukcyjne wpływy ostatnich wydarzeń. Mówiąc o procesach komórkowych, „Re” Tone zachęca komórkę i jego funkcje w sposób optymalny. 417 Częstotliwość Hz stawia Cię w kontakcie z niewyczerpanego źródła energii, które pozwala zmienić swoje życie.

MI – 528 Hz transformacja i cuda (naprawa DNA)

Tone „Mi” jest używany do powrotu ludzkie DNA do swojego pierwotnego, idealnym stanie. Częstotliwość ta przemienia i cudów w swoim życiu. Proces odszkodowania DNA następuje korzystne efekty – zwiększenie ilości energii życia, jasność umysłu, świadomości, kreatywności obudził lub aktywowane, stany ekstatyczne, jak głęboki wewnętrzny spokój, tańca i świętowania. Tone „Mi” aktywuje swoją wyobraźnię, wolę i intuicję do działania dla największej i najlepiej celu.

FA – 639 Hz połączenie, relacje międzyludzkie

Inną częstotliwość od świętego skali Solfeggio. Umożliwia stworzenie harmonijnej wspólnoty i harmonijnych stosunków międzyludzkich. Tone ‚Fa „może być stosowany do czynienia z relacji problemów – tych w rodzinie, pomiędzy partnerami, przyjaciółmi lub problemy społeczne. Mówiąc o procesach komórkowych, 639 Hz Częstotliwość może być wykorzystywany do wspierania komórkę do komunikowania się z otoczeniem. Ten starożytny częstotliwość Solfeggio poprawia komunikację, zrozumienie, tolerancję i miłość.

SOL – 741 Hz budzenie intuicji

Czyści komórkę („Rozwiąż polluti”) z toksyn. Częste stosowanie 741 Hz prowadzi do zdrowsze, prostszego życia, jak również na zmiany w diecie w kierunku produktów spożywczych, które nie są zatrute różnych rodzajów toksyn. Tone „Sol” czyści komórki z różnych rodzajów promieniowania elektromagnetycznego. Innym zastosowaniem tej częstotliwości dźwięku jest rozwiązywanie problemów z dowolnej natury. Piąta częstotliwość skali Solfeggio będzie również prowadzić do mocy wyrażania siebie, co prowadzi do życia czystego i stabilne.

LA – 852 Hz powrót do duchowości

Tone ‚La’ związana jest zdolność przejrzeć iluzji życia, takich jak ukryte programów ludzi, miejsc i rzeczy. Ta częstotliwość może być stosowany jako środek do otwierania się osoby do komunikacji z wszechstronnej ducha. To podnosi świadomość i pozwala powrócić do porządku duchowego. Jeśli chodzi o procesy komórkowe, 852 Hz umożliwia komórkę się przekształcić systemu wyższego poziomu.

Warto znaleźć kilka minut dziennie i w ramach relaksu położyć się lub zasiąść w wygodnym fotelu, nałożyć słuchawki i  pomedytować :)

1 842 wizyt(y)
Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach