Tychy Aktywni 60 Plus - kuracjusz24.pl

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Tychy Aktywni 60 Plus

Tychy Aktywni 60 Plus

Tyski program Aktywni 60 plus ma na celu podniesienie poziomu aktywności tyszan, którzy ukończyli 60 rok życia (to ponad 27 tysięcy mieszkańców Tychów).

Inauguracja kampanii odbyła się 19 kwietnia 2012 r. w Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych im. ks. E. Szramka w Tychach – podczas spotkania zgromadzeni tyszanie zapoznali się z założeniami kampanii i planowanymi działaniami. Jako gość specjalny wystąpiła Elżbieta Dzikowska – znana podróżniczka, historyk sztuki i dziennikarka. Podczas spotkania autorskiego pt. „Tam gdzie byłam” opowiadała m.in. o swoich ostatnich podróżach i książkach.

marcu 2013 r. program Aktywni 60 plus został laureatem nagrody przyznawanej przez wojewodę śląskiego. Statuetkę „Śląskie na 5” Urząd Miasta w Tychach otrzymał w kategorii „produkt” za uruchomienie programu „Aktywni 60 plus” umożliwiającego korzystanie z ulg i rabatów w instytucjach miejskich oraz prywatnych, które przystąpiły do programu.

Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk nagrody przyznał po raz czwarty. Celem konkursu było uhonorowanie instytucji, osób oraz firm działających w województwie śląskim, których osiągnięcia znacząco przyczyniają się do promocji aktywności osób starszych oraz budowania solidarności międzypokoleniowej. W edycji inspirowanej obchodami Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej laureatów nagrodzono w pięciu kategoriach: edukacja, gospodarka, wolontariat, produkt i osobowość. Przyznano również nagrodę specjalną.

15 marca 2013 roku w Katowicach nagrodę z rąk wicewojewody śląskiego, Andrzeja Pilota odebrała Daria Szczepańska, zastępca prezydenta ds. społecznych.

Tychy Aktywni 60 Plus

JAK PRZYSTĄPIĆ DO PROGRAMU AKTYWNI 60 PLUS?

W programie mogą wziąć udział mieszkańcy, którzy ukończyli 60 lat. Należy tylko zgłosić się w Biurze Obsługi Klienta, które mieści się na parterze Urzędu Miasta Tychy z dokumentem tożsamości, potwierdzającym datę urodzenia. Po wypełnieniu wniosku uczestnik programu otrzyma specjalną kartę, uprawniającą do ulg i rabatów w instytucjach miejskich, ale także w firmach, które zgłosiły swoją chęć uczestnictwa w programie. Karta jest ważna z dokumentem potwierdzającym tożsamość osoby z niej korzystającej.

Wzór karty Aktywni 60 plus:

Tychy Aktywni 60 PlusAKTYWNI 60 PLUSRegulamin i wniosek Programu „Aktywni 60 plus” – do pobrania »

Wykaz firm uczestniczących w programie „Aktywni 60 plus” »

Masz firmę i chcesz dołączyć do programu „Aktywni 60 plus”? Pobierz wniosek »

Źródło: Urząd Miasta TYCHY


Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach