Aktualności

Masaż Tajski na czym polega

Składa się z kombinacji akupresury, Shiatsu oraz elementów jogi i stretchingu To specyficzna forma pracy z ciałem, nie wymagająca użycia oleju, odbywająca się na położonym na podłodze materacu. Masaż wykorzystuje powolne i rytmiczne techniki uciskania ciała i rozciągania mięśni. Wykonywany jest nie tylko dłońmi, ale także kciukami, nadgarstkami, przedramionami, a nawet łokciami, kolanami i stopami.

Momentami jest dość intensywnie odbierany, lecz w efekcie powoduje bardzo duże rozluźnienie mięśni, zwiększenie ruchomości w stawach oraz przywrócenie harmonii w całym ciele.

Często bywa nazywany  jogą dla leniwych gdyż osoba masowana przybiera wiele pozycji wywodzących się z tej formy ćwiczeń. Polecany zarówno kobietom jak i mężczyznom, osobom zestresowanym i prowadzącym aktywny tryb życia.

W trakcie masażu następuje bardzo powolne i rytmiczne uciskanie określonych punktów energetycznych na ciele, co powoduje uśmierzenie bólu i uwolnienie od napięcia.

Masaż tajski bywa nazywany “jogą dla leniwych” , ze względu na to, że masowana osoba przyjmuje w trakcie masażu wiele pozycji właściwych dla jogi. Masaż zaczyna się od stóp kierując się w kierunku głowy, ciało jest delikatnie poruszane, rozluźnione i rozciągnięte.
Masaż tajski oddziałuje na ciało w sposób, który prowadzi do kompletnego uzdrowienia ciała, energii i umysłu.

To jedyna w swoim rodzaju, starożytna metoda terapii, łącząca w sobie elementy jogi, akupresury i refleksologii. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, masaż w sposób holistyczny poprawia kondycję fizyczną, emocjonalną i intelektualną.
– tradycyjny masaż tajski- Nuat Boran wykonywany jest w ubraniu, na podłodze na rozłożonej macie lub lekkim materacu.. Ważnym elementem jest medytacyjny stan, dlatego też masaż tajski wykonywany jest zazwyczaj w ciszy lub przy relaksującej muzyce, która pozwala na koncentrację i refleksję.

Wszyscy, którzy doświadczyli tradycyjnego masażu tajskiego przyznają, iż w nadzwyczajny sposób uśmierza on wszelkie chroniczne bóle, usprawnia narządy ruchu, likwiduje usztywnienia stawów, przykurcze, napięcia mięśniowe. Stymuluje on także krążenie krwi i limfy, spowalniając w ten sposób proces starzenia się, szczególnie zaś powstawania zmarszczek i wiotczenia skóry. Poddani masażowi tajskiemu odczuwają wszechogarniający relaks i absolutne wyciszenie umysłu. Niektórzy klienci, podczas dłuższych sesji, zapadają nawet w spokojna drzemkę, aby obudzić się odświeżeni i pełni energii.

Rytmiczny ucisk kluczowych puntów na ciele odblokowuje kanały energetyczne (linie Sen), dzięki czemu następuje:

  • poprawa przemiany materii
  • stymulacja krążenia krwi i limfy
  • uwolnienie ciała z nagromadzonych toksyn
  • wzmocnienie systemu immunologicznego

Elementy akupresury pomagają w dolegliwościach kobiecych, takich jak:

  • menopauza
  • dolegliwości okresu pociążowego

i nie tylko kobiecych, jak choćby:

  • stany depresyjne
  • napięcia stresopochodne
  • chroniczne migreny

Masażysta masuje nie tylko dłońmi, ale przedramionami, stopami i nadgarstkami, układając ciało osoby masowanej w wybranych asanach (pozycjach jogi) – właśnie dlatego masaż bywa niekiedy nazywany “jogą dla leniwych”. Również i z tego powodu masaż tajski ma niebagatelne właściwości terapeutyczne. Dzięki przyjmowanym pozycjom, osoba poddawana zabiegowi koncentruje się na swojej fizyczności, uwalniając w ten sposób umysł i trenując ciało.

Ten element masażu:

  • wzmacnia mięśnie
  • uelastycznia stawy
  • uwalnia napięcie fizyczne i psychiczne
  • ujędrnia i wyszczupla ciało
  • pomaga redukować cellulit
  • poprawia wygląd skóry

Źródło: http://happypain.com.pl
Zdjęcie: http://happypain.com.pl

Zobacz też…:

Masaż Shantala na czym polega

1 215 views