Uzdrowisko Połczyn-Zdrój - Uzdrowiska w Polsce - kuracjusz24.pl

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute


Uzdrowisko Połczyn-Zdrój

Uzdrowisko Połczyn-Zdrój

Nie wiesz jak dojechać?
Wpisz początek trasy:(miasto,ulica)

uzdrowiska w polsce

Połczyn-Zdrój to miasto i siedziba gminy w województwie zachodniopomorskim, powiecie świdwińskim. Położony jest, na dnie kotliny, wśród wzgórz morenowych nad rzeką Wogrą na Pojezierzu Drawskim.

Uzdrowisko Połczyn-Zdrój kierunki lecznicze:

Minister Zdrowia po analizie przedstawionych przez Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Gmin Uzdrowiskowych operatach uzdrowiskowych, biorąc pod uwagę świadectwa wód i borowin leczniczych oraz klimatu leczniczego, wydanych przez uprawnione jednostki naukowe, a także posiadaną specjalistyczną kadrę medyczną i osiągnięcia w leczeniu danego profilu w uzdrowisku, wydał Decyzje, potwierdzające o możliwości prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego w danym uzdrowisku w określonych kierunkach leczniczych:
  • choroby ortopedyczno – urazowe,
  • choroby układu nerwowego,
  • choroby reumatologiczne,
  • otyłość,
  • osteoporoza,
  • choroby kobiece.

Uzdrowisko Połczyn-Zdrój walory:

Na terenie uzdrowiska znajdują się udokumentowane złoża naturalnych surowców: torfu leczniczego – borowiny, wód leczniczych: chlorkowo-sodowych, jodkowych o ogólnej mineralizacji 7,5%.

Dodatkowym powodem rozwoju uzdrowiska było położenie miasta wśród terenów przyrodniczych i słabo zurbanizowanych.

Tutejsze źródła – szczawy żelaziste – odkryto w 1688. W XVII i XVIII Połczyn był największym uzdrowiskiem na Pomorzu. W XIX wieku odkryto tu złoża borowiny. Tuż po II wojnie światowej miasto było dużym ośrodkiem szpitalno-rekonwalescencyjnym dla żołnierzy. Potem nastąpił powrót do tradycyjnej funkcji uzdrowiska.

Oferta lecznicza połczyńskich ośrodków uzdrowiskowych składa się z około 40 zabiegów. Wśród najpopularniejszych są okłady borowinowe, kąpiele solankowe i kwasowęglowe, bicze szkockie, masaże, okłady parafinowe, inhalacje.

W Połczynie mieści się wiele obiektów uzdrowiskowych, tj. pijalnia wody mineralnej „Joasia” (nieczynna), hotel „Polanin”, amfiteatr na 2300 miejsc, korty tenisowe, 2 baseny kąpielowe odkryte i 2 kryte, ośrodek jazdy konnej, wypożyczalnia rowerów. W uzdrowisku mieści się także szpital powiatowy oraz stacja pogotowia ratunkowego.

Blisko jedną trzecią kuracjuszy stanowią goście zagraniczni.

Uzdrowisko Połczyn-Zdrój atrakcje turystyczne:

Okolice miasta są niezwykle ciekawe pod względem krajobrazowym. Miasto leży na obszarze Drawskiego Parku Krajobrazowego, który zajmuje 66 tys. ha Pojezierza Drawskiego. W okolicach rozciągają się rozległe lasy bukowe, a pejzaż urozmaicają wysokie pagórki i wzniesienia, podobne do bieszczadzkich. Najwyższe wzniesienia znajdują się na południowy – wschód od Połczyna i osiągają 222 m n.p.m. Całość dopełniają czyste jeziora polodowcowe (Dolina Pięciu Jezior). To właśnie z powodu tak urokliwego krajobrazu kraina zwana jest „Bieszczadami Północy” lub „Szwajcarią Połczyńską”.

Przez miasto przechodzi dawny szlak „solny” – kiedyś główna trasa komunikacyjna nad Bałtyk, obecnie trasa turystyczno-krajobrazowa. Najbliższe Połczynowi duże miasto w województwie to Koszalin, od którego dzieli go zaledwie odległość 65 km, do stolicy województwa – Szczecina jest z Połczyna 140 km, a do większej miejscowości nadmorskiej – Kołobrzegu – 66 km.

Blisko połowa gminy Połczyn Zdrój leży na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego lub w jego otulinie, ponadto około dwóch trzecich powierzchni gminy jest wpisane do programu Natura 2000. Są to: Obszar Siedliskowy „Dorzecze Parsęty” i Obszar Ptasi „Ostoja Drawska”. Przez gminę Połczyn Zdrój przepływa 7 rzek, a trzy z nich biorą tu swoje źródła. Na terenie gminy znajdują się jeden ścisły rezerwat przyrody, 3 obszary chronionego krajobrazu, 8 zespołów przyrodniczo- krajobrazowych, 51 pomników przyrody, a 75 występujących tu gatunków roślin i zwierząt znajduje się pod ochroną.

O walorach przyrodniczych i krajobrazowych najlepiej przekonać się wędrując pieszymi szlakami turystycznymi, bądź przemierzając okolicę na rowerze. Przez teren gminy przebiega gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych, ale z myślą o rowerzystach i piechurach przebywających w Połczynie Zdroju polecamy trzy z nich. Są to szlaki, które stanowią pętlę z początkiem i końcem w Połczynie Zdroju, przez co są idealną propozycją na całodniową wycieczkę.
Źródło: http://www.polczyn-zdroj.plSanatorium Uzdrowiskowe Hopferówka

Sanatorium Uzdrowiskowe Hopferówka
ul. Solankowa 8B 78-320 Połczyn Zdrój
woj.:
zachodniopomorskie


Sanatorium Marta Połczyn Zdrój

ul. Zdrojowa 1/2 78-320 Połczyn Zdrój zachodniopomorskie


Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego Borkowo – Uzdrowisko Połczyn

ul. Sobieskiego 13 78-320 Połczyn Zdrój zachodniopomorskie


Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego Gryf – Uzdrowisko Połczyn

ul. Solankowa 8 78-320 Połczyn Zdrój zachodniopomorskie


Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego Irena – Uzdrowisko Połczyn

ul. Zdrojowa 5 78-320 Połczyn Zdrój zachodniopomorskie


Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego Podhale – Uzdrowisko Połczyn

ul. Solankowa 6 78-320 Połczyn Zdrój zachodniopomorskie

Pobyt Wypoczynkowo - rehabilitacyjny Hopferówka Połczyn Zdrój
130 PLN/ osobodzień

Pobyt Wypoczynkowo – rehabilitacyjny Hopferówka Połczyn Zdrój Koszt pobytu – 130 PLN/ osobodzień (w pakiecie badanie lekarskie, 3 zabiegi oraz całodzienne wyżywienie) Sanatorium Uzdrowiskowe Hopferówka posiada własny gabinet zabiegowy proponujący pensjonariuszom masaże klasyczne oraz magnetronik. Mieszkańcy Sanatorium Uzdrowiskowego „Hopferówka” mogą korzystać również z pełnej gamy zabiegów kuracyjnych, a także z sauny, rehabilitacyjnego basenu krytego oraz […]

kuracjusz24.pl 2 626 wizyt(y)

Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach