Uzdrowisko Kamień Pomorski - uzdrowisko nadmorskie - kuracjusz24.pl

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute


Uzdrowisko Kamień Pomorski

Uzdrowisko Kamień Pomorski

Nie wiesz jak dojechać?
Wpisz początek trasy:(miasto,ulica)

uzdrowiska w polsce

Kamień Pomorski – miasto w woj. zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kamień Pomorski. Uzdrowisko położone na Pobrzeżu Szczecińskim, nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego. Druga siedziba archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i tutejszego dekanatu. Zlokalizowany tu jest port morski z basenem rybacko-żeglarskim.

Uzdrowisko Kamień Pomorski kierunki lecznicze:

Minister Zdrowia po analizie przedstawionych przez Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Gmin Uzdrowiskowych operatach uzdrowiskowych, biorąc pod uwagę świadectwa wód i borowin leczniczych oraz klimatu leczniczego, wydanych przez uprawnione jednostki naukowe, a także posiadaną specjalistyczną kadrę medyczną i osiągnięcia w leczeniu danego profilu w uzdrowisku, wydał Decyzje, potwierdzające o możliwości prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego w danym uzdrowisku w określonych kierunkach leczniczych:
 • choroby ortopedyczno – urazowe,
 • choroby neurologiczne,
 • choroby reumatologiczne,
 • choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
 • choroby dolnych dróg oddechowych.

Uzdrowisko Kamień Pomorski walory:

Na terenie uzdrowiska znajdują się udokumentowane następujące naturalne surowce lecznicze: złoża torfu leczniczego – borowina, wody lecznicze – solanki.

Uzdrowisko Kamień Pomorski klimat:

Pod względem klimatycznym Kamień Pomorski należy do dzielnicy bałtyckiej. Zaznacza się tu silnie wpływ klimatu morskiego: wilgotność powietrza, długotrwałość zim, amplituda temperatur.

Jak wynika z danych stacji meteorologicznej w Kamieniu, średnia roczna temperatur na tym obszarze waha się w granicach 7-8,3 °C. Najcieplejszy miesiąc to sierpień, a najchłodniejszy – styczeń. Temperatura maksymalna mieści się w granicach 32,1° do 33,1 °C, a minimalna od -18,6° do -19,2 °C. Roczna suma opadów waha się w granicach 550-650 mm. Długość okresu wegetacyjnego wynosi 210-220 dni. Wiatry wieją najczęściej z kierunku płd.-zach.(SW) i płn.-zach (NW).

Uzdrowisko Kamień Pomorski atrakcje turystyczne:

 • Muzeum Kamieni
  Muzeum mieści się w XIV wiecznej Baszcie Wolińskiej (1308r.) jedynej z ośmiu ocalałych. w muzeum można zobaczyć ponad 2000 eksponatów, prezentowane są zbiory ciekawych minerałów, skamieniałości, a także eksponaty pochodzące z kosmosu. Do ciekawostek należy skamieniałe gniazdo jaj dinozaura kaczodziobego, jak i zbiór szkieletów dinozaurów.
 • Mury miejskie
  pozostałości umocnień z XIV w
 • Zalew Kamieński
  Znajduje się na nim Wyspa Chrząszczewska o powierzchni ok. 10km kw a na niej wielki głaz narzutowy, zwany Głazem Królewskim lub Czarcim Kamieniem, od którego pochodzi nazwa miasta.
 • dodaj post o atrakcjach turystycznych Uzdrowisko Kamień Pomorski

Dla Serca i Ciała Uzdrowisko Kamień Pomorski
690 zł /os.

Dla Serca i Ciała Uzdrowisko Kamień Pomorski Cennik pokój jednoosobowy 690 zł Nie czekaj na piątek, żeby odpocząć. Sprawdź swoje zdrowie i odzyskaj siły zanim zacznie się weekend. Przyjazd w niedzielę od godz. 14:00, wyjazd w piątek do godz. 12:00. Oferujemy: 5 noclegów pełne wyżywienie 10 zabiegów: 2 x Grota Solna 2 x basen kąpiel […]


Program Energetyzująco Witalizujący Uzdrowisko Kamień Pomorski
370 zł

Program Energetyzująco Witalizujący Uzdrowisko Kamień Pomorski Cennik 1 osoba 370 zł Program ANTYSTRESOWY: 3 x noclegi pełne wyżywienie 1 x hydromasaż aromatyczny 1 x masaż relaksujący 1 x gimnastyka w wodzie 1 x masaż twarzy i dekoltu Program VITAL: 3 x noclegi pełne wyżywienie 3 x seans w Jaskini Solnej 1 x masaż relaksujący 1 […]


Turnusy grupowe w Gryfie - Uzdrowisko Kamień Pomorski
zobacz cennik

Turnusy grupowe w Gryfie – Uzdrowisko Kamień Pomorski Turnusy 7 – dniowe w cenie 770 zł Turnusy 14 – dniowe w cenie 1540 zł Cena turnusu zawiera: zakwaterowanie w pokojach 1, 2 lub 3-osobowych wraz z całodziennym wyżywieniem 2 zabiegi lecznicze dziennie, w dni zabiegowe (od poniedziałku do soboty) oraz badanie lekarskie 10 % rabat […]

kuracjusz24.pl 5 825 wizyt(y)

Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach