Trening w wodzie - kuracjusz24.pl - Columna Medica Łask

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Trening w wodzie

Trening w wodzie
Nie trzeba nikogo przekonywać o korzystnym wpływie wysiłku fizycznego dla naszego organizmu.
Co jednak zrobić, kiedy stan zdrowia nie pozwala nam na uprawianie tak popularnych odmian aktywności jak bieganie, jazda na rowerze czy fitness? Doskonałą formą treningu dla takich osób jest trening w wodzie. Jest to środowisko, które w naturalny sposób wprowadza nas w warunki odciążenia, jednocześnie stawiając opór wszystkim wykonywanym ruchom.Co więcej korzystnie oddziałuje na ciśnienie w naszym organizmie oraz propriocepcję, czyli czucie głębokie (gdyż bodźcuje na tkanki silniej niż powietrze). Dodatkowo woda poruszając się delikatnie masuje tkanki powodując ich rozluźnienie, a wyniki badań pokazują, że może mieć także korzystny wpływ w walce z cellulitem.

Trening w wodzie

Bardzo dobry wpływ na nasz organizm ma klasyczne pływanie, jednak to nie jedyna forma zajęć w wodzie, jaką możemy wybrać. Dla tych, których męczy monotonne pokonywanie kolejnych basenów świetnym wyborem może się okazać aqua fitness, aqua cycling (inaczej zwany hydrospinningiem) lub aqua running.

Są to rodzaje wysiłku fantastycznie działające na spalanie tkanki tłuszczowej, wprost wymarzone dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy (jedna zajęcia to nawet 800-1000 spalonych Kcal!). Jest to również świetny sposób na szybki powrót do aktywności fizycznej po urazach ortopedycznych, oraz dla osób, których schorzenia są przeciwskazaniem do nadmiernie intensywnej aktywności (treningi powodujące gwałtowny wzrost tętna).

Ćwiczenia są różnorodne, prowadzone z podkładem muzycznym, burzą wyobrażenie o nudnym treningu pływackim.

Aqua fitness to ćwiczenia podobne do tych znanych z klasycznego aerobiku, w przeciwieństwie do tradycyjnych ćwiczeń nie są jednak tak obciążające dla kręgosłupa i stawów kończyn dolnych. Żywe tempo, energiczne ruchy pozwalają na spalenie wielu kalorii przy niewielkim obciążeniu dla stawów.

Aqua cycling to idealne rozwiązanie dla fanów dwóch kółek, którzy jednak z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na jazdę w terenie. Zajęcia prowadzone są na specjalnych rowerkach stojących na dnie basenu. Ciało pozostaje częściowo pod wodą, dzięki czemu stawy kręgosłupa i kończyn są odciążone.

Aqua runnig to stosunkowo nowa forma treningu, która jednak szybko zyskuje na popularności. Do ćwiczeń wykorzystuje się specjalny sprzęt, składający się z butów, pasa i odciążników do rąk wykonanych z bardzo lekkiego, wypornego materiału. Powodują one, że już samo utrzymanie pionowej pozycji w wodzie jest związane ze sporym wysiłkiem. Trening, pozornie łatwy, aktywuje wszystkie taśmy mięśniowe i fantastycznie wpływa na wszystkie grupy mięśniowe. Ćwiczenia wykonywane są w naturalnych płaszczyznach, dzięki czemu harmonijnie i równomiernie wpływają na wszystkie grupy mięśniowe.

Columna Medica Łask

Myślę, że różnorodność zajęć w wodzie sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy chcemy poprawić swoją kondycję, walczymy z nadwagą, szukamy sposobu na powrót do aktywności po kontuzji, czy chcemy urozmaicić nasz trening, ćwiczenia w wodzie pomogą nam osiągnąć cel. Jest to forma aktywności odpowiednia dla osób w każdym wieku, również dla pacjentów cierpiących na zwyrodnienia stawów, osteoporozę, czy choroby krążeniowe.

mgr Dagmara Somow

2 559 wizyt(y)
Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach