Terapia manualna - zabiegi w sanatorium - kuracjusz24.pl

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Terapia manualna

Sanatoria z zabiegiem:
Terapia manualna

Terapia manualna jest dziedziną medyczną. Jej zadaniem jest uwolnienie blokad i przywrócenie gry stawowej. Oznacza to w praktyce spowodowanie ruchomości w zablokowanych stawach. Jeśli nie możesz wykonać w pełni jakiegoś ruchu, albo jakieś ruchy powodują ból, to może to oznaczać, ze w stawie jest zablokowanie.

Terapia manualna

Jego uwolnienie często wystarczy do  tego, aby dolegliwość ustąpiła. Zablokowania w stawach są często przyczyna wielu dolegliwości i chorób nie tylko w obrębie aparatu ruchu ale i w narządach wewnętrznych. Po przywróceniu prawidłowej postawy, w skutek zmian w ustawieniu kręgów ustępują bóle głowy, szumy w uszach, problemy trawienne, lub np. dolegliwości w obszarze nerek i pęcherza moczowego.

Wykonanie zabiegu i przywrócenie gry stawowej nie jest jeszcze końcem terapii, a tak naprawdę dopiero jej początkiem. Po zabiegu przez kilka dni trzeba się oszczędzać, żeby nie doprowadzić do stanu sprzed zabiegu. Poza tym, konieczna jest zmiana nawyków dotyczących codziennych czynności, takich jak sposób siadania, leżenia, pracy przy komputerze i prowadzenia samochodu.

Sama terapia raczej nie zadziała, jeśli po zabiegu wykona się jakiś obszerny gwałtowny ruch, lub jeśli usiądzie się na pół godziny z nogą założoną na drugą. Samo przestrzeganie zaleceń dotyczących prawidłowej pozycji przy biurku, dobrego siadania, wprowadzenia ćwiczeń do planu dnia również nie da spodziewanych rezultatów jeśli miednica zwichnięta jest od dłuższego czasu. Jej ukośne ustawienie będzie prowokowało do krzywego siadania i leżenia ciągle w tej samej pozycji, na tym samym wygodnym boku.

Dopiero połączenie tych dwóch czynników daje szanse na powrót do prawidłowego ustawienia pozycji i jej utrzymanie na długi czas.

Zdjęcie: Happy Pain salon masażu Toruń

Autor: Robert Stępień

2 317 wizyt(y)
Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach