Śląscy seniorzy poznają zalety ziołolecznictwa

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Śląscy seniorzy poznają zalety ziołolecznictwa

Śląscy seniorzy poznają zalety ziołolecznictwa

Śląscy seniorzy poznają zalety ziołolecznictwa

Dobroczynne działanie ziół

Ziołolecznictwo to naturalna metoda terapeutyczna głęboko osadzona w tradycji, mająca swoje korzenie w medycynie ludowej i klasztornej. Leczenie przy pomocy roślin, zwane fachowo fitoterapią, wykorzystuje wiedzę o substancjach zawartych w ziołach oraz ich oddziaływaniu na organizm człowieka. Zaletą receptur stosowanych w ziołolecznictwie jest długi okres ich stosowania, za którym idzie po pierwsze skuteczność, a po drugie brak działań niepożądanych. Nie znaczy to, że nowoczesna medycyna nie wywarła wpływu na ziołolecznictwo. Rozwój nauk medycznych objął również naukę o roślinach leczniczych, dlatego obecne leki ziołowe oparte są nie tylko na kilkuset latach tradycji zielarstwa, ale uwzględniają też najnowsze osiągnięcia nauki. Stosowanie ziół w leczeniu sprawdza się szczególnie u osób starszych i przewlekle chorych przede wszystkim dlatego że zioła działają „łagodniej” dzięki temu dużo rzadziej powodują działania niepożądane. Ogromną zaletą ziół jest również ich szerokie spektrum działania, co sprawia że mogą zastąpić kilka leków syntetycznych.

Jakie zioła są najlepsze dla osób starszych i jak je umiejętnie dobierać?

Odpowiedz na te i inne pytania dotyczące można uzyskać podczas wykładów ”Ziołolecznictwo drogą do zachowania zdrowia i młodości”, które w semestrze zimowym są prowadzone na Śląskich UTW. Jest to kontynuacja spotkań jakie Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki w porozumieniu z Sanatorium Ustroń oferującym pobyty sanatoryjne m.in. z fitoterapią, prowadziło w roku ubiegłym. Wykłady prowadzi lek. med. Krzysztof Błecha – specjalista rehabilitacji medycznej, terapii manualnej, homeopatii, fitoterapii, wieloletni współpracownik Ojca Grzegorza. Na wykłady zapraszamy w listopadzie na UTW W Raciborzu oraz Katowicach, w grudniu na UTW w Kędzierzynie-Koźlu oraz Jaworznie, w styczniu do Oświęcimia a w lutym do Gliwic. Szczegółowe terminy wykładów dostępne są na stronie http://www.sanatorium-ustron.pl/fitoterapia-br-dla-seniora.html

sanatoria ustrońSanatorium Ustroń

Specjalizuje się w leczeniu ortopedyczno-urazowych schorzeń narządów ruchu, schorzeń reumatologicznych, układu nerwowego, krążenia, kardiologicznych i pokarmowych. Od stycznia 2013 Sanatorium Ustroń oferuje również pobyty sanatoryjne z kuracją ziołami.

Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza

Prowadzi badania nad roślinami leczniczymi, zajmuje się też edukacją w zakresie fitoterapii a także produkuje preparaty ziołowe w oparciu o receptury franciszkanina, Ojca Grzegorza.

POLECANE dla SENIORÓW

Na sprawną pamięć – Miłorząb japoński poprawia ukrwienie całego organizmu a szczególnie mózgu. Łagodzi zawroty głowy i szumy uszne, poprawia pamięć oraz sprawność intelektualną.
Na wzmocnienie – Korzeń żeń-szenia zwiększa witalność, pobudza odporność organizmu na stres, ale również na infekcje.
Na problemy żołądkowe – Ziele karczocha obniża poziom cholesterolu oraz usprawnia szwankujący proces trawienia.

Dla zdrowego serca – kwiatostan głogu poprawia ukrwienie i kurczliwość mięśnia sercowego oraz reguluje ciśnienie tętnicze krwi.

124 wizyt(y)
Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach