Menopauza - Zdrowo Żyj - kuracjusz24.pl

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Menopauza

Menopauza

Menopauza kojarzy nam się z silnie negatywnymi odczuciami. Żyjemy z poczuciem niepewności i z przeświadczeniem, że wszystko, co dobre jest już za nami. Tak nie musi i nie powinno być!

Menopauza to sygnał, że zakończył się właśnie etap intensywnego wychowywania dzieci i nareszcie można dbać o siebie, o swoje zainteresowania i sprawiać sobie różne przyjemności.
W celu zniwelowania objawów towarzyszących menopauzie można podjąć wiele skutecznych działań. Dzięki temu kobieta dojrzała będzie mogła pełniej korzystać z uroków życia, zyska na tym jej zdrowie i otoczenie. Do dyspozycji jest wiele środków – od profilaktyki po leczenie farmakologiczne.

Menopauza to naturalny etap w życiu kobiety. Okres przed nią i po niej wymaga szczególnej dbałości o zdrowie fizyczne i psychiczne. Badania laboratoryjne i ginekologiczne umożliwią podjęcie celowych kroków w celu złagodzenia objawów przekwitania i są z pewnością skuteczniejszym sposobem niż szukanie pomocy po omacku i na własną rękę.

Columna Medica

W okresie okołomenopauzalnym w organizmie kobiety dokonują się zmiany hormonalne. Zmienia się też metabolizm kobiety.

Przed menopauzą kobiety przybierają na wadze 2-3 kilogramy, a zgromadzony tłuszcz odkłada się na brzuchu. Jest to zjawisko normalne, jednak większy przyrost wagi nie służy zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Dieta powinna być uboga w tłuszcze, a bogata w witaminy (przede wszystkim C, D i E) i minerały (zwłaszcza wapń). Fitoestrogeny, zawarte m.in. w soi, regulują metabolizm lipidów. Koenzym Q10 dodaje energii. Do dyspozycji są też inne, naturalne składniki roślinne, które są w stanie złagodzić uciążliwe objawy.

W wieku dojrzałym niezbędna jest też odpowiednia aktywność fizyczna. Regularny ruch i ćwiczenia (spacery, fitness, nordic walking, pływanie, jazda na rowerze) złagodzą uderzenia gorąca i bóle stawów oraz przyczynią się do poprawy kondycji kości.

Nieprawidłowa dieta i spadek aktywności fizycznej mogą stać się przyczyną nadwagi a nawet otyłości oraz pojawieniem się chorób, do których zaliczają się nadciśnienie tętnicze, osteoporoza czy nowotwory.

Słowa kluczowe: , ,
1 629 wizyt(y)
Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach