Ustroń - Kuracjusz24.pl

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute


Ustroń

Ustroń

Kod:
43-450
woj.:
śląskie
Nie wiesz jak dojechać?
Wpisz początek trasy:(miasto,ulica)
turystyka, noclegi

UstrońUstroń – miasto i gmina w południowej części województwa śląskiego, w powiecie cieszyńskim. Uzdrowisko, ośrodek wczasowy i wypoczynkowy na Śląsku Cieszyńskim. Leży w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą.

Pierwsza historyczna wzmianka o Ustroniu pochodzi z 1305 r. i zapisana jest w Księdze Uposażeń Biskupów Wrocławskich, w której, w wykazie wiosek zobowiązanych do płacenia dziesięciny, wymienione są m.in. Ustrona i Lyppowetz. I dlatego właśnie rok 1305 przyjęto umownie za datę założenia Ustronia, choć sama miejscowość jest niewątpliwie starsza. Ustroń od momentu powstania do czasów współczesnych przeszedł ogromną metamorfozę. 

Niewielka osada założona w beskidzkiej dolinie, przez siedem wieków istnienia zmieniła się w piętnastotysięczne miasto, będące popularnym ośrodkiem uzdrowiskowo – wypoczynkowym, znanym nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Do rozwoju Ustronia przyczyniło się wiele pokoleń mieszkańców, którzy tu żyli, pracowali, zakładali rodziny i przekazywali następcom miłość do swojej ziemi. To piękne miejsce położone wśród gór i lasów, przecięte wstęgą rzeki Wisły, jest niewątpliwie tak dla dawnych jak i współczesnych mieszkańców Ustronia, najdroższym sercu zakątkiem – symbolicznym ojcowskim domem.

Informacja Turystyczna

Adres: Ustroń, ul. Rynek 2 tel. (33) 854 26 53

poniedziałek – piątek 8.30 – 17.00
sobota 8.30 – 13.00
niedziela nieczynne

Adres: Ustroń, ul. Sanatoryjna 7 tel. (33) 854 20 25

poniedziałek – piątek 8.45 – 16.00
sobota 8.45 – 13.00
niedziela nieczynne

Źródło i zdjęciehttp://www.ustron.pl/

Ustroń Komunikacja

Informacja PKP – Dworzec Ustroń
adres: ul. Dworcowa 3
tel. 0 (prefix) 33 854 23 85

Informacja PKP – Dworzec Ustroń Zdrój
adres: ul. Grażyńskiego 4
tel. 0 (prefix) 33 854 33 45

Euro Taxi
tel. 0 (prefix) 33 854 26 66

Radio Taxi
tel. 0 (prefix) 33 854 13 33

Atrakcje turystyczne

Leśny Park Niespodzianek

To miejsce, które powinno się odwiedzić. Znajduje się w Ustroniu Zawodziu w Beskidzie Śląskim i jest on jedynym w swoim rodzaju parkiem, który daje możliwość spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych w różnym przedziale wiekowym i pojedynczych gości. Jest to również raj dla fotografików, którzy mają tu możliwość fotografowania zwierząt praktycznie w naturalnych warunkach.Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Wszystko to stanowi nowatorską ideę parku.

Kino 4D

Jedna z najnowocześniejszych atrakcji łącząca w sobie elementy tradycyjnego kina 3D z efektami mechanicznymi takimi jak: ruszające się i wibrujące fotele, tryskająca woda, wiejący wiatr a także opcjonalnie, wyjątkowa projekcja na ekranie cylindrycznym. Na widowni znajduje się opcjonalnie 20 miejsc, z których widzowie oglądają projekcje w technologii 3D. Pokaz specjalnie przygotowanego filmu odbywa się równolegle z dwóch projektorów wysokiej jakości, rzutujących obraz na ekranie pokrytym specjalną srebrną farbą. Widz ma wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. Postaci i przedmioty sprawiają wrażenie jakby wyskakiwały z ekranu prosto na oglądającego.

Planetarium

Jako jedna z atrakcji zawartych w ofercie Extreme Parku to kompleksowo zaprojektowany i wykonany obiekt przeznaczony do popularyzacji astronomii i wiedzy o kosmosie, ale również miejsce w którym propagujemy ogólną wiedzę o naszej planecie i całym wszechświecie. Pierwotnie planetarium oznaczało aparaturę służącą do wyświetlania układów gwiazd
i rozmieszczenia planet oraz innych ciał niebieskich na półkolistym ekranie tzw. „sztuczne niebo”. W nowoczesnym znaczeniu stosuje się słowo planetarium do określenia obiektu, który jest wyposażony w sale i urządzenia do projekcji nieba oraz inne elemen- ty pełniące różnorakie funkcje popularnonaukowe i edukacyjne.

Muzeum Ustrońskie

Muzeum Ustrońskie otwarte codziennie dla zainteresowanych jest niewątpliwą atrakcją miasta o każdej porze roku. Monumentalne maszyny kuźnicze w bezpośrednim sąsiedztwie zachęcają do zwiedzania placówki. Prezentuje ona zainteresowanym kilka bardzo ciekawych wystaw
o zróżnicowanej tematyce, począwszy od historii Ustronia,
a skończywszy na urokliwych ekspozycjach regionalnych z ubiorami i sprzętami z niegdysiejszych domostw, co odtwarza niepowtarzalną aurę czasów naszych przodków, które już bezpowrotnie minęły. Muzeum popularyzuje również miejscowych twórców – malarzy, rzeźbiarzy i koronczarki – oferując ich rękodzieło do nabycia. Ponadto stale opracowuje wielowątkową historię Ustronia, a plon prac badawczych przedstawia w licznych wydawnictwach regionalnych, które można zakupić na miejscu. Placówka ta spełni oczekiwania wszystkich zainteresowanych bogatymi dziejami naszego miasta, a organizowane systematycznie spotkania są okazją do poznania interesujących ludzi i różnorodnych zagadnień.

Uzdrowisko Ustroń

Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach