Uniejów Imprezy cykliczne - kuracjusz24.pl

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Uniejów Imprezy cykliczne

Uniejów Imprezy cykliczneUniejów Imprezy cykliczne

Jeśli wybierasz się do Uniejowa na wypoczynek, kurację, wczasy. Sprawdź jakie imprezy odbędą się w terminie Twojego wyjazdu.

POW WOW – Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej.

Prezentacja indiańskiej kultury. W imprezie uczestniczą pasjonaci kultury indiańskiej z Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian z kraju i z zagranicy. ( kwiecień )

Dni Uniejowa

impreza lokalna promująca walory Uniejowa, organizowana od 1990 roku. Połączona jest z licznymi atrakcjami oraz wydarzeniami – sportowymi, kulturalnymi, występami zespołów muzycznych, wystawami malarskimi oraz plastycznymi. Towarzyszą jej występy znanych artystów (maj).

Polskie Mistrzostwa Karate Combat w Konkurencji „Poligon”

Karate Combat to nowoczesny system walki wręcz, popularny i praktykowany wśród służb mundurowych. W skład „Poligonu” wchodzi bieg, czołganie, rzuty rzutką do celu, taktyczne strzelanie z broni pneumatycznej oraz pokonywanie i realizowanie innych wyznaczonych celów i zadań. Zawody odbywają się w konkurencjach indywidualnych z podziałem dla kobiet i mężczyzn oraz łączonej konkurencji drużynowej (maj).

Ogólnopolskie Dni Wody

przedsięwzięcie służące upowszechnianiu świadomości zagrożeń wynikających z nieracjonalnego korzystania z zasobów wodnych, motywowaniu do działań przyjaznych środowisku naturalnemu. Impreza promuje lecznicze wody geotermalne. Towarzyszą jej  seminaria popularno – naukowe oraz konferencje. Podczas obchodów rozstrzygane są konkursy z nagrodami: fotograficzny, plastyczny, literacki o tematyce ekologicznej oraz wędkarski.  Towarzyszy jej szereg imprez plenerowych, występy zespołów artystycznych. Impreza 2-dniowa (czerwiec).

Boże Ciało w Spycimierzu

kwietne dywany, przedsięwzięcie ogólnodostępne, odbywające się w oddalonej o 3 km od Uniejowa wiosce Spycimierz. Wieś ta słynie z oryginalnej, w skali krajowej, tradycji przygotowywania kwiatowych dywanów podczas uroczystości Bożego Ciała. Tradycja ta sięga końca XIX wieku. Obecnie cała trasa, wzdłuż której odbywa się procesja ma długość ok. 2 km. Urok procesji przyciąga z roku na rok coraz więcej ludzi, utrwalany jest przez dziennikarzy, fotoreporterów, fotografów, telewizję. Impreza jednodniowa (organizowana w dniu święta Bożego Ciała).

Noc Świętojańska

impreza plenerowa odbywającą się na lewym brzegu rzeki Warty. Początki Nocy Świętojańskiej sięgają dalekiej tradycji pogańskich obchodów święta bogini płodności – Kupały. Tej nocy właściwie wszystko było dozwolone. Dziś pielęgnowana jest tradycja o dawnych obrzędach i jak co roku nad rzeką Wartą organizowana jest Noc Świętojańska. Podczas zabawy odbywa się wiele konkursów takich jak: konkurs na najładniejszy wianek, poszukiwanie kwiatu paproci. Oprócz konkursów, miłą zabawę zapewniają występy zespołów muzycznych. Płonie tradycyjne ognisko, wianki zostają puszczane na wodę, a wszystko to przy dźwiękach muzyki. Impreza jednodniowa (czerwiec).

Wielki Turniej Rycerski

przedsięwzięcie ogólnodostępne kierowanie do miłośników i pasjonatów średniowiecza i rycerzy. Odwiedzający Uniejów goście przenoszą się do czasów średniowiecza i mogą przeżyć tutaj niepowtarzalną przygodę. W czasie turnieju można obejrzeć: walki rycerskie, rywalizację łuczników, pokazy tańca średniowiecznego; wysłuchać koncertów muzyki dawnej; na straganach zakupić wyroby rękodzielnicze od rzemieślników; zwiedzić obóz średniowieczny i samemu przekonać się jak kiedyś wyglądało obozowe życie rycerzy; zobaczyć w akcji jedyną średniowieczną machinę oblężniczą zwaną trebuszem – miotającą kamienne pociski na odległość 100 metrów. Podczas trwania imprezy klucze od bram miasta oddane są w ręce bractwa rycerskiego, które rządzi miastem. Impreza 2 – dniowa (lipiec).

Festiwal „Królestwo Lilii”

impreza służąca poszerzaniu wiedzy w zakresie hodowli, pielęgnacji kwiatów i roślin ozdobnych, zwiększenie uwagi na działanie florystyczne i ogrodnicze oraz na wartość estetyczną kwiatów i roślin ozdobnych. W czasie festiwalu odbędą się prelekcje, pokazy florystyczne, wystawy kwiatów, roślin ozdobnych, a także występy zespołów (lipiec).

Jarmark Średniowieczny

w alei straganiarzy stają kramy z wikliną, bursztynem, średniowieczną biżuterią i bronią, jak też jadłem i napitkiem. Odwiedzający jarmark i poszukujący wspaniałych wyrobów artystycznych mogą obejrzeć walki rycerskie, zawody łuczników, pokazy tańca średniowiecznego oraz wysłuchać koncertów muzyki dawnej w trakcie trwania turnieju rycerskiego (sierpień).

Piknik Sołtysów

impreza z udziałem sołtysów, radnych i pracowników Urzędu Miasta w Uniejowie, którzy zmagają się m.in. w następujących konkurencjach: toczeniu beli słomy, przecinaniu drewna, rzucaniu orczykiem i jajkiem na odległość, wożeniu taczką, przeciąganiu liny, wyścigu kolarskim, „kręcioły”, toczeniu koła, a także mini turnieju piłki nożnej. Uczestnicy pikniku biorą udział w loterii fantowej.

Indiańskie Lato – Święto Alei im. Sat – Okha

spotkanie z kulturą indiańską, pokazy tańców POW WOW, konkursy, indiańskie gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, wioska indiańska, jarmark rękodzieła indiańskiego.

House Music Village

impreza organizowana z myślą o miłośnikach muzyki klubowej, którzy uczestniczą w zabawie w rytm najnowszych kawałków house z europejskich scen klubowych. Towarzyszą jej liczne konkursy z cennymi nagrodami, pokazy tańca, laserów, sztucznych ogni, animacje sceniczne (sierpień).

Gminne Dożynki oraz Uniejowski Gęsi Pipek

tradycyjne święto plonów organizowane corocznie na terenie gminy. Dożynki gminne są imprezą kulturalno – rozrywkową. Uroczystość rozpoczyna msza święta, podczas której poświęcone zostają chleb, ziarno oraz wieńce.

Pożegnanie wakacji

promocja zdrowia i aktywnego wypoczynku w „gorących źródłach”, budowanie świadomości o wartościach leczniczych wód termalnych, występy zespołów rockowych, konkursy i pokazy pirotechniczne (sierpień).

Ogólnopolski Ekologiczny Bieg „Do Gorących Źródeł”

na dystansie 10 km, promujący: Uniejów i jego lecznicze wody termalne, Kompleks Termalno – Basenowy, Zamek, Dom Pracy Twórczej, Kasztel Rycerski, Kompleks Boisk Piłkarskich, Zagrodę Młynarską, z udziałem kilkuset biegaczy z kraju i zagranicy (październik).

Mikołajki oraz Uniejowski Jarmark Bożonarodzeniowy

mają na celu podtrzymywanie tradycji obchodzenia dnia św. Mikołaja oraz stworzenie atmosfery radości związanej z obchodami i symboliką świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: http://uniejow.pl/


Nie wiesz jak dojechać?
Wpisz początek trasy:(miasto,ulica)
896 wizyt(y)
imprezy w uzdrowisku imprezy w uzdrowiskach dla kuracjuszy dla kuracjusza uzdrowisko dla kuracjusza uzdrowisko dla kuracjuszy weekend w uzdrowisku
Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach