Sopot imprezy cykliczne

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Sopot imprezy cykliczne

Sopot imprezy cykliczneSopot rok w rocznie cieszy się ogromna liczbą gości, odbywających wypoczynek w tym nadmorskim kurorcie. Dla uatrakcyjnienia pobytu turystów, wczasowiczów i kuracjuszy, władze miasta dokonały starań by wiele ciekawych imprez kulturalnych na stałe zagościło w Sopocie.

Sopot imprezy cykliczne

Pierwszy tydzień stycznia

KONCERT NOWOROCZNY – organizator: Urząd Miasta Sopotu, Bałtycka Agencja Artystyczna BART i Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Są to koncerty zaproszonych solistów oraz Polskiej Filharmonii Kameralnej – Sopot, odbywają się w Kościele Gwiazda Morza w Sopocie. Wstęp jest bezpłatny. Podczas Koncertów Noworocznych wręczane są doroczne tytuły Mecenasa Kultury i Sportu Sopotu.

1 – 3 maja
ORKIESTRADA – organizator Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Parada orkiestr reprezentacyjnych ulicą Bohaterów Monte Cassino w Sopocie.

Maj
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRALNY MUNDUS CANTAT – organizatorzy: Sopocki Kameralny Chór Continua i Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Co roku na zaproszenie Chóru Continuo do Sopotu przyjeżdżają chóry z całego świata, koncertują w sopockich salach koncertowych i kościołach.

Koniec czerwca
FESTIWAL TOP TRENDY w Operze Leśnej – organizator: Telewizja POLSAT. Koncerty gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej.

Pierwsza dekada czerwca
SOPOCKI FESTIWAL TEATRU POLSKIEGO RADIA I TELEWIZJI POLSKIEJ „DWA TEATRY – organizator. Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. Prezentacje teatrów telewizji i słuchowisk radiowych w sopockich salach teatralnych i kinowych. Podczas tego festiwalu Sopot, co roku gości znanych polskich aktorów i reżyserów.

Połowa czerwca
ŚWIĘTO MONCIAKA – organizator Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Parady, koncerty, jarmark, zabawa na ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie.

Czerwiec – wrzesień
SOPOCKI FESTIWAL OPEROWY – organizator: Bałtycka Agencja Artystyczna BART W ramach festiwalu odbywają się przedstawienia operowe i baletowe na deskach Opery Leśnej, jest to nawiązanie do przedwojennych festiwali wagnerowskich, które rozsławiły Sopot jako „małe Bayreuth”. Widzowie szczególnie oczekują na doroczny spektakl St. Petersburskiego Teatru Baletu Borisa Eifmana.

Początek sierpnia
SOPOT JAZZ FESTIWAL – organizator: Kąpielisko Morskie Sopot. Koncertu zespołów jazzowych w muszki koncertowej na molo.

Połowa sierpnia
FESTIWAL IM. AGNIESZKI OSIECKIEJ – ogólnopolski konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej – organizator: Teatr „Atelier”. Podczas Festiwalu im. Agnieszki Osieckiej w Teatrze Atelier koncertują młodzi adepci oraz gwiazdy polskiej piosenki aktorskiej.

Sierpień, wrzesień
MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „KALEJDOSKOP FORM MUZYCZNYCH” – organizator: Stowarzyszenie Teatru Otwartego. Instrumentalne i wokalne koncerty muzyki współczesnej i dawnej w Kościele Ewangelicko – Augsburskim w Sopocie.

Początek września – „SOPOT FESTIVAL” w Operze Leśnej – organizator TVN Międzynarodowy Festiwal Piosenki, tradycyjnie od wielu lat organizowany na deskach Opery Leśnej. Podczas festiwalu przyznawane są nagrody Bursztynowego Słowika.

Początek września
Festiwal „MUZYKA PRZECIWKO NIETOLERANCJI I PRZEMOCY” – organizator: Stowarzyszenie „Jeden Świat”. Koncerty „muzyki świata” na sopockiej plaży, przyciągają corocznie do Sopotu wielu młodych ludzi, którzy pragną poprzeć ideały tolerancji.

Jesień
SOPOT FILM FESTIVAL – „Nowe Formy i Zjawiska” – organizator: „Hamulec Bezpieczeństwa”, TPS – DKF Kurort, Sopot Film Center. Konkurs i pokaz filmów pełno i krótkometrażowych autorstwa studentów i twórców niezależnych z całego świata.

Drugi weekend października
KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA MIASTA – kolejna rocznica nadania Sopotowi praw miejskich (8 października) – organizatorzy: Urząd Miasta Sopotu, Bałtycka Agencja Artystyczna BART i Polska Filharmonia Kameralna – Sopot. Są to koncerty zaproszonych solistów oraz Polskiej Filharmonii Kameralnej – Sopot, odbywają się w Kościele Gwiazda Morza w Sopocie. Wstęp jest bezpłatny. Podczas Koncertów z okazji Święta Miasta wręczane są doroczne Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki oraz kultury i sztuki pod nazwą „Sopocka Muza”

Połowa października
SKOK JAZZ FESTIVAL – organizator Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Koncerty światowych i polskich gwiazd muzyki jazzowej w sopockich salach koncertowych i klubach i kawiarenkach.

Piersza połowa grudnia, co dwa lata
FESTIWAL POEZJI – Dwumiesięcznik Literacki TOPOS i TPS. W ramach festiwalu odbywa się finał Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego oraz koncerty i spotkania z literatami w Dworku Sierakowskich, w Urzędzie Miasta Sopotu i w Sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej – Sopot

Źródło: http://www.sopot.net


Nie wiesz jak dojechać?
Wpisz początek trasy:(miasto,ulica)
860 wizyt(y)
imprezy w uzdrowisku imprezy w uzdrowiskach dla kuracjuszy dla kuracjusza uzdrowisko dla kuracjusza uzdrowisko dla kuracjuszy weekend w uzdrowisku
Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach