Zakład Przyrodoleczniczy Adam Lądek Zdrój pl. Mariański

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute

Zakład Przyrodoleczniczy Adam Lądek Zdrój

Zakład Przyrodoleczniczy Adam Lądek Zdrój
A:
pl. Mariański 57-540 Lądek Zdrój
woj.:
dolnośląskie
Tel:
(74) 814-62-27

Godziny otwarcia

od:
do:

weekend

od:
do:
 Sanatorium z basenem

Zakład Przyrodoleczniczy Adam Lądek Zdrój

Adam to Zakład Przyrodoleczniczy, w którym odbywają się zabiegi fizykoterapeutyczne, wodolecznicze oraz masaże. W Adamie znajduje się basen przeznaczony do gimnastyki rehabilitacyjnej z termalną wodą mineralną siarczkowo-fluorkową, sale gimnastyczne oraz gabinety do hydroterapii.

Basen Adam

służy do grupowej gimnastyki leczniczej wykonywanej pod kierunkiem instruktora. Ćwiczenia w wodzie, zwiększające zakres ruchu, stosowane są w leczeniu wielu przewlekłych chorób. Szczególnie wskazane  osłabieniu mięśni,  niedowładach,  stwardnieniu rozsianym,  stanach po urazach narządów ruchu,  ograniczeniu ruchów i bólach stawowych w chorobach zwyrodnieniowych, po zabiegach ortopedycznych, w chorobach kręgosłupa,  dyskopatiach, chorobach naczyń kończyn dolnych, w otyłości.

Czas trwania zabiegu 20 min.

Masaż klasyczny

celem masażu jest pobudzenie krążenia krwi i limfy przez tkanki, wzmożenie dopływu produktów odżywczych do mięśni oraz szybsze wyeliminowanie produktów rozpadu powstających w czasie pracy mięśni (kwas mlekowy). Masaż poprawa ruchomości stawów po urazach, stanach zapalnych lub długotrwałym leżeniu, sprzyja regeneracji sił w okresie rekonwalescencji. Ponadto zwiększa elastyczność skóry, jej ukrwienie, wygładza zmarszczki, działa rekreacyjnie, a także usuwa zmęczenie.

Czas trwania zabiegu 15 min.

Masaż podwodny

 polega na masowaniu ciała strumieniem wody radonowo – siarczkowej wydobywającej się pod ciśnieniem z węża zakończonego dyszą. Masaż zwiększa ukrwienie tkanek, przepływ chłonki, zwiększa elastyczność mięśni, zmniejsza bóle stawowe i mięśniowe, poprawia ruchomość stawów, krążenie obwodowe oraz znacznie poprawia samopoczucie. Użycie wody mineralnej do zabiegu dodatkowo zwiększa jego walory.

Czas trwania zabiegu 15 min.

Gimnastyka grupowa – do zespołu dobiera się pacjentów o podobnych zaburzeniach narządów ruchu i wprowadza się wskazane dla nich ćwiczenia. Gimnastyka ma na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej, osiągnięcie ogólnego rozluźnienia, zwiększenie siły mięśni, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, zapobieganie osteoporozie. Ćwiczenia oddziaływają na cały organizm zwiększając wydolność i sprawność układu oddechowego i krążenia.

Czas trwania zabiegu 25 min.

Gimnastyka indywidualna

 przeznaczone  dla najmniej sprawnych pacjentów. Lekarz dobiera indywidualnie program ćwiczeń, prowadzonych przez kinezyterapeutę. Ta forma gimnastyki jest bardzo ważna w leczeniu pourazowych uszkodzeń narządu ruchu, w uszkodzeniach układu nerwowego np. porażeniach połowicznych, porażeniach po złamaniach kręgosłupa, w dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych stawów, przed i po zabiegach ortopedycznych itp.

Czas trwania zabiegu 30 min.

Prądy interferencyjne

są to prądy średniej częstotliwości, działające w głębi tkanek. Pobudzają do skurczy mięśnie szkieletowe, zwiększają przekrwienie tkanek. Stosuje się je w leczeniu stanów bólowych zwłaszcza dużych stawów.

Czas trwania zabiegu 15 min.

 Terapuls

działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciw obrzękowe

Czas trwania zabiegu 15 min.

Galwanizacja

jest zabiegiem leczniczym, w którym wykorzystuje się prąd stały. Przepływ prądu stałego przez tkanki powoduje wytwarzanie w nich ciepła oraz ich przekrwienie. Wpływa też na zmianę pobudliwości nerwów i mięśni. Stosuje się ją w celu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Prąd katodowy wykorzystuje się do leczenia porażeń wiotkich oraz zaburzeń krążenia obwodowego.

Czas trwania zabiegu 15 – 20 min.

Jontoforeza

jest to zabieg polegający na wprowadzeniu do tkanek leków za pomocą prądu elektrycznego. Efekt leczniczy jest sumą działania leku i galwanizacji.

Czas trwania zabiegu 20 min.

Magnetoterapia

jest to leczenie polem magnetycznym, które przenika przez całe ciało, docierając do każdej komórki. Pobudza oddychanie komórkowe i regenerację tkanek, zwiększając odporność organizmu, poprawiając ukrwienie, dając efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy, przeciwzapalny. Stosujemy pole magnetyczne w opóźnionym zroście kostnym, trudno gojących się ranach, urazach narządu ruchu, chorobach stawów kończyn i kręgosłupa, osteoporozie, nerwobólach, chorobach naczyń obwodowych.

Czas trwania zabiegu 15 min.

Laseroterapia

zwiększa zaopatrzenie tkanek w tlen, usprawnia procesy metaboliczne, wpływa na czynność komórek nerwowych, przyspiesza proces gojenia ran, owrzodzeń oraz zrost kości po złamaniach. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Stosuje się w chorobach kości, stawów, mięśni, nerwobólach.

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od decyzji lekarza uzdrowiskowego.

Lampy Sollux

emitują promieniowanie podczerwone i widzialne. Emitowanie ciepła powoduje przekrwienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśni, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie. Stosowane są w leczeniu zapaleń stawów, skóry i tkanek miękkich oraz w nerwobólach.

Czas trwania zabiegu 15 min.

Ultradźwięki

są falami akustycznymi wywierającymi na organizm człowieka działanie mechaniczne powodując mikromasaż tkanek. Mają właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejszające napięcie mięśni, rozszerzające naczynia krwionośne, zwiększające przemianę materii. Stosowane są w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów, ostrogach piętowych, nerwobólach, bliznach, przykurczach Duputerna.

Czas trwania zabiegu 2 – 10 min.

Sauna

sauna działa przez zmianę warunków miedzy gorącem a zimnem i stanowi dobry trening dla naczyń krwionośnych, pobudza przemianę materii, oczyszcza organizm usuwając przez skórę toksyny i inne szkodliwe substancje, a kończące zabieg ochłodzenie pod zimnym prysznicem znakomicie hartuje ciało.

Lampa Dermalight

1000 jest urządzeniem do napromieniowywania całego ciała promieniami UV- B w zakresia 311nm. Stosowanie terapii może odbywać się w pozycji stojącej lub leżącej. Wskazana w leczeniu łuszczycy i bielactwa.

Czas trwania naświetlań uzależniony jest od schorzenia oraz typu skóry; od 1min. do 12min.

Lampa Sunlamp

70 UVA jest przeznaczona do terapii z wykorzystaniem promieniowania UV A. Ma zastosowanie w leczeniu schorzeń skórnych takich jak łuszczyca, bielactwo, trądzik, łupież a także w upośledzeniu wytwarzania witaminy D.


Nie wiesz jak dojechać?
Wpisz początek trasy:(miasto,ulica)
407 wizyt(y)
Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach