Choroby - Sanatorium schorzenia - kuracjusz24.pl

Rehabilitacja Sanatorium

Sanatoria i uzdrowiska

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium Last minute


Borelioza

Borelioza

Borelioza to choroba zakaźna, której nosicielem może być kleszcz, dlatego często używa się określenia choroba odkleszczowa. Znana jest od ponad 20 lat, kiedy to odkryto bakterię wywołującą infekcję, która jest odpowiedzialna za boreliozę.Rwa kulszowa

Rwa kulszowa, ischialgia (łac. ischias) – zespół objawów związanych z uciskiem na nerwy rdzeniowe L4, L5 lub S1 tworzące nerw kulszowy(największy nerw obwodowy człowieka), lub na przebiegu samego nerwu kulszowego.


Co to jest ptasia grypa?

Co to jest ptasia grypa?

Zdaniem FAO, agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, ptasia grypa już jest problemem globalnym. Na wiosnę wędrowne ptaki mogą roznieść chorobę po całej Europie. Już stwierdza się obecność wirusa we Włoszech, Niemczech, Austrii, Bułgarii czy Grecji. Na szczęście zachorowania wśród ludzi to nadal przypadki wyjątkowe i wirusem można się zarazić tylko przez bliski […]


Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Nauka o wychowaniu fizycznym mówi, iż sport to każda forma aktywności fizycznej, ale także i umysłowej, podejmowana dla przyjemności lub współzawodnictwa, zbiorowego lub indywidualnego oczywiście również „rywalizacji” z samym sobą.


Osteoporoza i jej leczenie

Osteoporoza i jej leczenie

Bezruch, który opanował nasz styl życia spowodował, że staliśmy się szczególnie podatni na rozwój osteoporozy, choroby, w której nasze kości przypominają zwietrzałą skałę. Potwierdza to, rosnąca z roku na rok, liczba leczonych z tego powodu pacjentów, a zwłaszcza kobiet.


Kamica żółciowa

Kamica żółciowa

Kamica żółciowa (kamica pęcherzyka żółciowego) jest choroba która polega na powstawaniu kamieni żółciowych w pęcherzyku żółciowym lub przewodach żółciowych. Przyczyna ich powstawania są zaburzenia odpływu składu żółci lub/i infekcja. Proces ich powstawania jest bez objawowy.


Pylica płuc

Pylica płuc

Pylica płuc Pylica płuc w tej chorobie wdychana substancja chemiczna zalega w płucach i wywołuje zmiany. W zależności od rodzaju płynu wyróżnia się: pylicę krzemową, węglową, żelazową, talkową, berylową, cynkową, grafitową, azbestową i inne. Szczególnie niebezpieczna, z uwagi na rakotwórcze działanie azbestu jest pylica azbestowa. W Polsce chorobą o zasięgu społecznym jest pylica krzemowa (krzemica).


Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane – choroba układu nerwowego – występuje w obrębie mózgu i rdzenia kręgowego. Stwardnienie rozsiane – kto choruje? Na chorobę najczęściej zapadają osoby w wieku 30-35 lat, częstotliwość występowania szacuje się na 0,03 – 0,10 % ludności.


Co nowego w temacie:

Rehabilitacja w uzdrowiskach

pytacie.
Gorąco polecamy

Turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

których szeroką ofertę znajdziecie na portalu Kuracjusz24.pl !
Najbardziej cenione

Sanatoria i uzdrowiska

prezentują specjalną ofertę poprzez portal Kuracjusz24.pl
Popularne

Sanatorium proponuje turnusy rehabilitacyjne

w atrakcyjnych cenach w sezonie 2012 specjalnie dla portalu Kuracjusz24.pl !
Skuteczna

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach

tylko najlepsze warunki oferty na Kuracjusz24.pl !

Rehabilitacja w uzdrowiskach

Sanatoria i uzdrowiska

Turnusy rehabilitacyjne

Sanatorium turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja sanatoria i turnusy rehabilitacyjne w uzdrowiskach